KONST / Litografier / Färglitografi 8122024
*
nr 812 2024
Vilhelm Bjerke-Petersen
(1909-1957), Danmark
Färglitografi , Vilhelm Bjerke-Petersen (1909-1957), 203/260, Komposition, motivets mått: 38 x 45
Vilhelm Bjerke-Petersen, dansk-svensk bildkonstnär, formgivare och keramiker född i Fredriksberg i Danmark.
Följerätt
Utrop:
1.500 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 4 mars 2013
kl 18:40:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/3 21:38:38
1
300 kr
4/3 17:52:54
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Vilhelm Bjerke-Petersen
Vilhelm Bjerke-Petersen, dansk-svensk bildkonstnär, formgivare och keramiker född i Fredriksberg i Danmark.
Läs mer om Vilhelm Bjerke-Petersen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37
-
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01
-
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:46
-
8270 Färglitografi
Inge Schiöler (1908-1971), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:34
*
Vilhelm Bjerke-Petersen
Vilhelm Bjerke-Petersen, dansk-svensk bildkonstnär, formgivare och keramiker född i Fredriksberg i Danmark.
Läs mer om Vilhelm Bjerke-Petersen
nr 812 2024
Vilhelm Bjerke-Petersen
(1909-1957), Danmark
Färglitografi , Vilhelm Bjerke-Petersen (1909-1957), 203/260, Komposition, motivets mått: 38 x 45
Vilhelm Bjerke-Petersen, dansk-svensk bildkonstnär, formgivare och keramiker född i Fredriksberg i Danmark.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.500 kr |
Såld: | 350 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 4 mars 2013 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
3/3 21:38:38 | 1 | 300 kr |
4/3 17:52:54 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Vilhelm Bjerke-Petersen
Vilhelm Bjerke-Petersen, dansk-svensk bildkonstnär, formgivare och keramiker född i Fredriksberg i Danmark.Läs mer om Vilhelm Bjerke-Petersen
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad
-
8145 Färglitografi
Ã…ke Ahlberg (f. 1943), Sverige. Flicka vid flygel...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:37 -
8139 Färglitografi
Ardy Strüwer (1939-2023), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:01 -
8083 Färglitografi
Axel Lilliehöök (f. 1930), Sverige. Signerad, date..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 18:35
-
8143 Färglitografi
Berit Markevärn (f. 1952), Sverige. Röd cykel. Sig..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 20:45 -
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:46 -
8270 Färglitografi
Inge Schiöler (1908-1971), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
20 maj kl 19:34